Digitale foto’s botkanker met uitzaaiingen bij een Herder kruising.
- Deze 12 jaar oude Herder kruising was in enkele weken tijd ernstig kreupel geworden aan één van zijn achterpoten.
- Er was een harde zwelling te voelen onder zijn knie. De dikte was volgens de eigenaar in korte tijd fors toegenomen.
- In 2 weken tijd bleek de hond, zonder reden, meer dan 2 kg. afgevallen.
- Het was duidelijk dat de hond pijn had.
- Op de röntgenfoto van het onderbeen werd zichtbaar dat een snel groeiende kwaadaardige (maligne) bottumor in het scheenbeen (tibia) de oorzaak van de klachten was.

- Om de vooruitzichten (prognose) van de hond beter te kunnen bepalen hebben we ook röntgenfoto’s van de borstkas (thorax) gemaakt.
- Daarop bleek dat er géén uitzaaiingen (metastasen) in de longen zichtbaar waren, maar helaas wél in het borstbeen.
- In overleg met de eigenaren hebben we besloten de hond te euthanaseren.

- Bij Schnauzers komen regelmatig tumoren voor aan de tenen. Deze vorm van botkanker is, mits tijdig ontdekt, meestal goed te behandelen en heeft betere vooruitzichten.